Čo nesmie chýbať v mužskom botníku toto leto?

Teploty pomaly stúpajú a zimná obuv putuje späť do botníku. Začíname myslieť už aj na leto. Na čas letných dovoleniek či uvoľnenej pracovnej atmosféry. Aké pánske topánky máte vo svojom botníku? Ste pripravení na ďalšie horúce leto?

Väčšina z nás čosi v botníku má. Dnes však v obchodoch nájdete obrovské množstvo rôznej pánskej obuvi. Bežný muž môže byť v tomto svete stratený. Pánska obuv je síce oveľa menej komplikovanejšia ako dámska, treba jej však venovať nejakú tú pozornosť.

Najjednoduchšie pánske topánky na leto sú rôzne šľapky, sandále či žabky. Tieto druhy obuvi sú vhodné najmä pre všetkých mužov, u ktorých elegancia nie je na vysokých priečkach hodnotového rebríčka. Sandále či šľapky sú však na leto asi najlepšia obuv. Minimálne z pohľadu zdravia. V horúcich letných mesiacoch sa chodidlá veľmi intenzívne potia. Pokiaľ máte na nohe ponožku a chodidlo uzavreté v koži, tak si môžete byť istí, že budete trpieť. Vysoké teploty jednoducho klasickým topánkam neprajú.

Čo však majú nosiť muži, ktorým predsa len na tej elegancii záleží? Ako kompromis sa ponúkajú pánske tenisky. Je to taký prechod medzi „škaredými“ šľapkami a klasickou obuvou. Pánske tenisky prichádzajú vo všemožných podobách. Asi najelegantnejšie sú tradičné biele tenisky. Biela je na leto jednoznačne najlepšia farba. V lete je potrebné zabrániť zbytočnému prehrievaniu. Čím je farba tmavšia, tým sa na jej povrchu premieňa viac slnečných lúčov na teplo. Biela farba takmer všetko slnečné žiarenie odráža a jej povrch zostáva nezmenený. Pokiaľ si však chcete užiť teplo, kúpte si čierne tenisky. To teplo zaručene pocítite.

Medzi populárne značky tenisiek patria Nike, Adidas či Puma. Tie pozná hádam každý. Časť tenisiek je určená najmä na športovanie, časť sa hodí najmä na voľnočasové aktivity.

Elegantnejšie formy pánskych topánok na leto

Ak nechcete mať celé leto na nohách sandále či bežné tenisky, spozornite. Máme pre vás pripravených niekoľko tipov, ako sa vyhnúť strate štýlu. Všetky tieto typy obuvi vám umožnia si pohodlne vychutnať krásy leta bez toho, aby utrpel váš vzhľad.

Boat shoes – topánky na loď

Nie, k týmto topánkam si nemusíte hneď kupovať aj loď. Ak máte na nejakú malú jachtu, tak si túto obuv môžete vyskúšať v prostredí, na ktoré boli boat shoes pôvodne vyrobené.

Za vznikom tejto obuvi bol Paul Sperry, ktorého trápil veľmi jednoduchý problém – na lodi sa mu jednoducho šmýkalo. Paul to vyriešil návrhom vlastnej obuvi. Inšpiráciu čerpal z láb svojho psa, ktorý sa po lodi pohyboval s maximálnou istotou.

Boat shoes dnes nájdete v ponuke takmer všetkých výrobcov topánok. Od lacných značiek až po ikony módneho neba ako Ralph Lauren či Tommy Hilfiger.

Mokasíny

Mokasíny sú zaujímavá letná pánska obuv, ktorá vyniká najmä svojou jednoduchosťou. Pôvodne obuv severoamerických indiánov dnes patrí medzi najrozšírenejší typ obuvi na svete. Medzi fanúšikov mokasín patril aj Michael Jackson.

Driving shoes – pánska obuv na šoférovanie

Ak máte radi pohodlie a k tomu v lete často šoférujete, nemali by ste váhať s kúpou driving shoes. Tento typ obuvi bola navrhnutý v roku 1979 na jazdenie. Vznikol v Taliansku, takže mu nechýba ani potrebná elegancia.

Driving shoes spôsobili vo svete obuvi malú revolúciu. Za svoj úspech môžu vďačiť najmä inovatívnemu dizajnu. Pozoruhodný bol najmä nápad nahradiť klasickú podrážku 133 gumovými výbežkami.

Write a comment...
0 awesome comments!