4 modely inteligentných hodiniek ktoré dokážu konkurovať Apple Watch

Hodinky, najmä ručičkové, sú čím ďalej tým viac populárnejšie a kupuje si ich množstvo ľudí. Mnohí si ich zaobstarajú skutočne kvôli vedomosti času, no sú aj takí, ktorí si ich kúpia čisto pre imidž. Najlepšie však je, ak tieto dva faktory spojíte a zakomponujete do jedných hodiniek.

Ak už svoje hodinky máte lebo si ich ešte len plánujete kúpiť, prečítajte si nasledujúci článok, ktorý sme pre vás pripravili.

Previaž si ich a vyzeraj vkusne

Explózia popularity hodiniek nakreslila deliacu čiaru medzi svetom technológie a módy.

V bývalom tábore stoja elektronickí obri dychtiví po tom, aby vám dokázali, že vaše zápästie je ďalšou hranicou v boji o prístup k informáciám – tak nenápadne, ako je to len možné. Tradičné značky hodiniek, ktoré boli dvakrát zahanbené po Quart kríze v osemdesiatych rokoch, ktorá zničila ich priemysel sú nedočkavé, len aby nezopakovali chybu z príliš pomalého reagovania.

Tam, kde sa stretávajú dva faktory, sa musíte spýtať sami seba, či chcete technické hodinky s balíkmi viacerých funkcií, ale menším štýlom alebo klasickejšie vyzerajúci dizajn, ktorý sa vyhýba zvončekom a píšťalkám v prospech ručičiek – číselníky sú na prvý pohľad takmer nerozoznateľné od tradičných hodiniek. Starostlivo sme pre vás vybrali štyri modely, ktoré predstavujú oba faktory – aj technický, aj módny. Tu sú hodinky, ktoré stoja za vašu pozornosť

Sony Smartwatch 3

Najnovšia verzia vedúcich hodiniek od Sony, ktorá je pravdepodobne vystrašená umiestnením Apple watch, sa pokúša vniknúť do módy – znamená to nové oceľové a kožené remienky oproti pôvodnej gumenej voľbe. Hodinky ponúkajú 512 MB RAM, technológiu GPS a rovnako sa snažia preniknúť do sveta športu a módy. Chýba však monitorovanie pulzu a spánku. Namiesto toho však v hodinkách dostanete hlasové ovládanie, Bluetooth vysielací hudobný prehrávač, počítadlo krokov a oznámenia o e-mailoch. Znamená to, že na rozdiel od väčšiny hodiniek, s týmito môžete nechať váš telefón doma, ak pôjdete behať – alebo vďaka tomu, že sú vodotesné, môžete ísť aj plávať.

Pre koho sú? Bežci, ktorí radi ľahko cestujú

Guess Connect

Je zložité pochopiť, pre koho sú Guess Connect určené. Hoci americká značka prijala podnety od svojich hodinárskych kolegov a do tradičných hodiniek vložila aj oznámenia o e-mailoch a správach a hlasovú odozvu, ich rozhodnutie oznámiť to na veľtrhu Consumer Electronics Show implikuje hodinky skôr na technické, než módne zamerané publikum. Je to zvláštne pretože hodinky sú založené na niekdajšom populárnom Rigon dizajne a budú k dispozícii aj vo farebnom rade (najmä ak ide o modrý bod a ružové zlato) – zdajú sa tak byť predurčenými na zápästie estétov a nie technických nadšencov. Pokiaľ ide o cenu, nie je vyššia ako zvyčajná cena Guess pohybujúca sa okolo £200.

Pre koho sú? Štýloví, bystrí a kreatívni ľudia

Mondaine Helvetica No. 1 Horological Smartwatch

Švajčiarska značka vyprodukovala hodinky, ktoré predstavujú viac samotné hodinky ako eleganciu. Tvár hodiniek Helvetica No. 1 nie je tradične preplnená e-mailami alebo textovými správami. Namiesto toho vám šesť hodinový ciferník zobrazí vaše denné kroky a štatistiky spánku prepojené s mobilnou aplikáciou, ktorá prijíma dáta, aby ich mohlo možné zobraziť v čo najväčšej hĺbke. Ďalšie detaily sú upokojujúco tradičné – leštené oceľové puzdro, odolnosť proti poškriabaniu zafírového skla či luxusný kožený remienok.

Pre koho sú? Minimalisti, ktorí majú radi údaje

Frédérique Constant Horological Smartwatch

Frédérique Constant doteraz ukázal horlivú chuť pre inováciu v priebehu svojej krátkej kariéry. Hoci bola spoločnosť založená iba v roku 1988, švajčiarsky hodinár vytvára celý rad vnútropodnikových pohybov v jeho ženevskej továrni, ktoré sa často objavujú vo forme hodiniek za maloobchodnú cenu pod £2 000. Spoločnosť bola zo švajčiarskych značiek jedna z najrýchlejších s nápadom na takéto hodinky. Rovnako ako u predchádzajúcej značky, aj tieto hodinky sú určené skôr pre muža, ktorý nechce poukazovať na skutočnosť, že také hodinky vôbec má. Tradičná tvár s číselníkom monitorujúcim kroky a spánok a alarmami, ktoré vás za svetla prebudia – spolu so sprievodnou aplikáciou vás tak hodinky môžu viesť k lepšiemu výkonu či už cez deň alebo v noci. Batéria sľubuje výdrž až dva roky.

Pre koho sú? Pre neúnavných ľudí, ktorí majú radi všetko

Write a comment...
0 awesome comments!